Като всеки човек, който се развива, съм минал през доста грешки в начина, по който се обличам. С времето се учех да ги избягвам. Някои от тях обаче са често срещани, струва си да отбележим поне три от тях:
1. Връхните дрехи, които не са по мярка.
Мъжете често не уцелваме размера на горните си дрехи. Рядко са ни твърде малки, обикновено са по-широки от необходимото. Лесно е да направим тази грешка, като мислим, че по-широкото е и по-удобно.
Номерът е следващият път да пробваш един номер по-малък. Струва си поне за експеримента. Има шанс да те учуди колко добре ти стои. Ако ти стяга и стои зле, най-лесно е да се върнеш на стария размер.
При сако, костюм, яке – имаш още една опция. Дрехите в магазина не са правени специално за теб, затова може да ги погледне шивач. Той ще го втали точно по твой размер, за да изглеждаш като звезда.
2. Мръсните обувки
Ако работим на строителната площадка, е нормално работните ни обувки да са мръсни. Но иначе нямаме оправдание да не положим минималните усилия, за да ги приведем във вид. Когато отиваме на среща с приятели, или с гадже, или просто на работа, обувките ни трябва да са чисти и спретнати.
Почистването е най-важно за кожените обувки. Малко вакса (може и безцветна) и един парцал +/- четка за обувки с по-мек косъм и са като нови. Звучи трудно, но отнема само 2 минути.
Кецовете също не са загубена кауза – просто ги избърши с влажен парцал. Ако видимият ръб на подметката е светъл, ще се цапа доста лесно. Но можеш периодично да го чистиш с някакъв препарат и стара четка за зъби. Само покрий самата материя нагоре, за да я предпазиш от препарата!
3. Неправилната дължина на панталоните
Тук имаме свободата да направим не една, а две грешки – да носим панталоните прекалено къси или прекалено дълги. И в двата случая стои нехармонично и може да развали доброто впечатление от иначе добрия ти стил.
Панталоните могат да правят една-две гънки, но не трябва да губят съвсем правата си линия. Казват, че това е оптималната дължина:
Не се безпокой, ако страхотният панталон в магазина ти е малко по-дълъг. Занеси го на шивач за 8-10 лв, като запазиш оригиналния шев. Така няма да си личи, че си ги скъсявал изобщо.
Ако е прекалено къс обаче, не го взимай. Начинът да си сигурен е да седнеш с него и да видиш докъде се качват крачолите. Ако е над стандартния размер мъжки чорапи, кракът ти ще се вижда и е по-добре да потърсиш по-дълъг панталон.
P.S. Трендът казва, че е допустимо да се вижда кракът ти, ако си без чорапи. Има и чорапи, които покриват само стъпалото, пръстите и петите, за да не се виждат, но не съм ги срещал в България. Ако този стил те кефи, изпробвай го. При него обувките обаче са на фокус – трябва да са по-елегантни, стилни и идеално чисти. Имай предвид, че е по-неформален, въпреки костюмите на снимката.
Относно послеписа… Невидими мъжки чорапи се продават от доста време. В моловете също вече ги има, на „Илиянци“ от по-рано. :) Освен това навитите или скъсени панталони съвсем не е задължително да се носят с гол глезен. Даже дългите цветни чорапи са възможност да се покаже още стил. :)
Поздрави! Блогчето ти е хубаво!
Благодаря :)
Е, и моя мъж не е от тези, които се грижат за описаното по-горе… но поне жена му се старае :)
Разчитаме на дамите до себе си :) Браво, че му помагаш!